Výživové

Genetické modifikace II

Geneticky modifikovaní živočichové

Genetické inženýrství a moderní biotechnologie představují takovou technologii, která používá geneticky modifikovaných organismů.

Genetické modifikace jsou prováděny také u celé řady zástupců živočišné říše, a protože je to téma složitější, podívejme se na některé z nich.

Genetické modifikace I

Kolem používání geneticky modifikovaných organismů (GMO) se vedou stále vášnivé diskuse. Pro řadu lidí jejich používání představuje něco nepřirozeného, co ohrožuje naše zdraví a přírodu. Pro jiné představuje logické vyústění tisícileté tradice šlechtění a fermentační výroby.

Pitný režim dětí

Voda a čaj nejzdravější pití pro děti

Tak jako jsou různí lidé, tak i potřeba tekutin je velmi individuální. Navíc některé děti se rodí přímo žíznivé, jiné donutit vypít minimum tekutin je věčný několikaletý boj. Jak je to s pitným režimem a co je pro malé děti nejdravější rozebereme v tomto článku.

Kdy začít?

Pokud máte doma kojence, který ještě nedostává žádné příkrmy, není nutné podávat mu jiné tekutiny než mateřské nebo kojenecké mléko. Pokud s příkrmy teprve začínáme, není potřeba děti k pití nutit, zvýšená potřeba příjmu tekutin vzniká až po zavedení plné dávky dvou až tří příkrmů za den.

Poradenství z oblasti výživy dětí

Pokud Vás napadají níže uvedené, či zcela jiné otázky, můžete se zeptat Markéty Begany při jejích přednáškách  Jablíčkově, nebo jí zaslat svou otázku e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my jí dotaz předáme.

Ptáte se:
Moje roční dítě téměř přestalo jíst, ikdyz byl doteď dobry jedlík, je to normalní?

Mé dítě vyžaduje několikrát týdně vajíčko, je to správné?

Od kolika let jsou pro dítě vhodné oříšky a jaké?

Jaká strava je vhodná pro dvouleté dítě, pokud trpí průjmem?

Mohou bílkoviny kravského mléka ze stravy matky přecházet do mateřského mléka?

Které tuky jsou vhodné ke smažení?

Je rozdíl mezi tmavým třtinovým a bílým řepným cukrem?

Kterým alergenům je lepší se do roka dítěte vyhnout?

Co by mělo obsahovat celozrné pečivo?

Ve kterých potravinách najdeme tolik obávané trans mastné kyseliny?

Meteorismus

Co všechno způsobuje u dětí meteorismus (nadýmání)

Malé děti až do 3 let nedokážou trávit potravu stejně jako dospělý člověk. Některé potraviny nebo jejich kombinace jim lehce způsobí bolavé bříško, což může pokazit nejeden večer. Bohužel děti si rády takové příhody pamatují i několik měsíců a tvrdošíjně omítají nabízenou stravu. Abychom se těmto situacím vyhnuli, podáváme některé potraviny jen v omezeném množství.

Tento web využívá Cookies, je nutné Vás na toto upozornit.